منوی اصلی

چند کتاب پیرامون زندگی امام حسن عسکری علیه السلام

چند کتاب پیرامون زندگی امام حسن عسکری علیه السلام

مناسبتها بهترین زمان برای آشنایی بیشتر با موضوع آن مناسبت هستند مانند قراری سالیانه برای آشنایی بیشتر با موضوعی خاص.  این روزها میلاد با سعادت امام حسن عسکری علیه السلام در تقویمها خود نمایی می کند. خوب است این مناسبت را قدمی برای آشنایی با امام یازدهم علیه السلام قرار دهیم. از این رو بر آن شدیم چند کتاب مفید  که در مورد ایشان در دسترس وجود دارد را به شما معرفی نماییم :

1. شیخ عباس قمی در کتاب نورانی منتهی الآمال به زندگی چهارده معصوم علیهم السلام پرداخته است. فصلی از این کتاب به زندگی امام حسن عسکری علیه السلام  اختصاص دارد. (مشاهده و دانلود)

2. نگاهى بر زندگى دوازده امام (ع) , تالیف علامه حلی نیز توسط محمد محمدى اشتهاردى به فارسی ترجمه شده است. (مشاهده)

3. کتاب سیره پیشوایان از استاد مهد یپیشوایی نیز به اختصار به زندگانی امامان شیعه پرداخته است. (مشاهده)

4. خلاصه کتاب حیات فکری و سیاسی امامان شیعه تالیف استاد رسول جعفریان نیز اینک در دسترس است.(مشاهده)

5. کتاب خورشید سامرا نیز پیرامون زندگی امام حسن عسکری علیه السلام نگاشته شده  است (مشاهده)

6. علامه مجلسی کتابی  به نام جلاء العیون در زندگی نامه اهلبیت (ع) تالیف نموده که ترجمه فارسی آن موجود است. در این کتاب نیز روایاتی که در مورد زندگی امام حسن عسکری علیه السلام وجود دارد گرد آوری شده است. (دانلود)

7. کتابهای دیگری که می تواند در این زمینه مورد استفاده قرار گیرد نیز عبارتند از : زندگانى چهارده معصوم تالیف مرحوم دكتر محمّد رضا صالحى كرمانى, جلد سیزدهم از کتاب چهارده نور پاک تالیف دکتر عقیقی بخشایشی, چهارده اختر تابناک نوشته احمد احمدی بیرجندی, کتاب  تاریخ زندگی امام حسن عسکری علیه السلام, تاریخ زندگی ائمه اطهار علیهم السلام, چهل داستان و چهل حدیث از امام حسن عسکری علیه السلام

امید است با مطالعه این آثار بتوانیم قدمی در راه شناخت بیشتر پیشوایان معصوم علیهم السلام برداریم تا مقدمه ای باشد بر دل سپردن به انوار هدایت ایشان.  
 

افزودن دیدگاه جدید